Вверх

Промисловий зразок (дизайн, форма)) - результат творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання. Свідоцтво на промисловий зразок захищає дизайн Вашого товару - зовнішній вигляд будь-якого продукту: корпусу, пакування товару, дизайн пристроїв і інше. Право власності на промисловий зразок засвідчується свідоцтвом. Свідоцтво є офіційним охоронним документом, що видається від імені держави уповноваженим на це органом - ДП "Укрпатент".Термін дії свідоцтва становить до 25 років від дати подання заявки в Укрпатент. Обсяг правової охорони, що надається, визначається сукупністю суттєвих ознак промислового зразка, зображених на фотографіях виробу (його макета, малюнка). Свідоцтво України на промисловий зразок діє тільки на території України.

Умови надання правової охорони промислових зразків

Об'єктом промислового зразка може бути дизайн, форма, малюнок або розмальовування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.


Не можуть одержати правову охорону як промислових зразків

Checked Результат інтелектуальної, творчої діяльності в галузі художнього конструювання, втілений або застосований у виробі, яке є частиною виробу та є невіддільна (частина/ознака) під час звичайного використання виробу

Checked Об'єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипких або подібних їм речовин

Checked Ознаки зовнішнього вигляду виробу, зумовлені виключно його технічними функціями

Checked Ознаки зовнішнього вигляду виробу, розмір і форма якого повинні бути точно відтворені для того, щоб один виріб було механічно з'єднане з іншим виробом або розташоване всередині, навколо або навпаки іншого виробу таким чином, щоб кожен виріб міг виконувати свою функцію (дія зазначеного положення не поширюється на зовнішній вигляд виробів, призначених для множинного складання або з'єднання взаємозамінних виробів всередині модульної конструкції)

Правова охорона надається промисловому зразку, що не суперечить суспільним інтересам, принципам гуманності та моралі та відповідає умовам патентоспроможності.Умовами патентоспроможності промислового зразка є новизна та індивідуальний характер (тобто якщо загальне враження від дизайну відрізняється від загального враження від дизайнів, що існують). Промисловий зразок визнається новим, якщо сукупність його суттєвих ознак не стала загальнодоступною у світі до дати подання заявки або, якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету.

Вартість реєстрації промислових зразків

СТАНДАРТНА
ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ

до 12 місяців

 
3 100 грн

(для фізичних осіб)


5 500 грн

(для юридичних осіб)

ПРИСКОРЕНА
ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ

до 6 місяців

 
4 600 грн

(для фізичних осіб)


7 100 грн

(для юридичних осіб)

5 причин для реєстрації промислових зразків

Захист від копіювання та підробки Захист від копіювання та підробки

Виключне право на використання Виключне право на використання

Збільшення вартості товару Збільшення вартості товару

Можливість видачі або продажу ліцензії Можливість видачі або продажу ліцензії

Промислові зразки служать комерційним активом, завдяки якому підвищується ринкова вартість компанії і її продукції Промислові зразки служать комерційним активом, завдяки якому підвищується ринкова вартість компанії і її продукції

Відповіді на типові запитання

1. Для охорони яких виробів можуть використовуватися промислові зразки?

Промислові зразки використовуються для охорони широкого асортименту виробів від пакування і тари до предметів меблів і домашнього вжитку, від освітлювальних приладів до ювелірних виробів, від електронного обладнання до текстилю.


2. За яких умов надається правова охорона вироби як промислового зразка?

Художньо-конструкторському рішенню надається правова охорона як промислового зразка в тому випадку, якщо він є новим і має індивідуальний характер (тобто якщо загальне враження від дизайну відрізняється від загального враження від дизайнів, що існують).


3. Чи може вважатися автором промислового зразка організація або підприємство, іншими словами, юридична особа?

Відповідно до чинного законодавства, автором промислового зразка може бути тільки фізична особа (фізичні особи), творчою працею якої створено промисловий зразок. Заявка повинна стосуватися одного промислового зразка, але може включати і його варіанти, що визначається вимогою єдності.


4. Чим же представник у справах інтелектуальної власності може допомогти розробникові етикетки, пакування, дизайну зовнішнього вигляду виробу?

Представник у справах інтелектуальної власності, перш за все перевірить, чи не збігаються ваші етикетки та пакування з іншими, раніше зареєстрованими чи поданими на реєстрацію в патентне відомство як товарного знака або промислового зразка. При необхідності надасть юридичні рекомендації дизайнеру щодо того, як слід змінити товарний знак або промисловий зразок, щоб отримати на нього надалі свідоцтво. Представник у справах інтелектуальної власності оформить всі необхідні документи та подасть заявку на реєстрацію, відповість на всі питання експертизи та отримає реєстраційне свідоцтво на товарний знак або Свідоцтво на промисловий зразок. Зазначені охорони права документи - гарантія прав заявника в судових суперечках і ефективна зброя в конкурентній боротьбі.


5. Чи потрібно оплачувати збір за щорічну підтримку Свідоцтва на промисловий зразок?

Для підтримки Свідоцтва в силі, необхідно оплачувати щорічне мито. Якщо мито не була оплачена, Свідоцтво втрачає чинність.

Залишилися питання?Заповнюючи будь-яку форму замовлення або зворотного зв'язку на сайті, Ви підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних відповідно до умов конфіденційності.